Dar Al Walidine Villa

Dette 6 værelses Dar Al Walidine Villa kan rumme 21 personer, måler 357 m² og byder gæster på udsigt over haven. Denne indkvartering tilbyder adgang til en terrasse.

Gæster får tilbudt 6 badeværelser.

Gæsterne kan frit benytte et tyrkisk dampbad, et tyrkisk bad og et behandlingsrum til at forynge sig.

Ali Ben Youssef-madrasaen kan man nå inden for 19 minutters gang og Saadiske grave er i 25 minutter. Det er 20 -minutters gåtur fra Marrakesh bymidte. Pizzeria Terrasse Café Tanneries kan nås på 14 minutter. Du kan komme til Djemaa el Fna-torvet om få minutter i bil. Den nærmeste lufthavn er Marrakech Menara, 5 km fra Dar Al Walidine Villa.

Har du brug for flere muligheder?
Check Top hotels near Dar Al Walidine Villa Marrakesh
Somptueuse Villa Geenadam Avec Piscine & Jacuzzi Chauffe Au Coeur De Marrakech
pris kun for mobil

Somptueuse Villa Geenadam Avec Piscine & Jacuzzi Chauffe Au Coeur De Marrakech

9.3
Fantastisk 3 anmeldelser
180 m fra overnatningsstedet
USD 720 USD 648
pr. nat
Dar Salam Marrakech
pris kun for mobil

Dar Salam Marrakech

4.0
Passende 1 anmeldelse
227 m fra overnatningsstedet
USD 649 USD 584
pr. nat
Dar-El-Adaka
pris kun for mobil

Dar-El-Adaka

615 m fra overnatningsstedet
USD 5155 USD 4640
pr. nat
    Sådan kommer du til hotellet

    Lufthavne

    Marrakech Menara Lufthavn
    10 km

    Togstationer

    Marrakesh togstation
    4,5 km

    Faciliteter

    Internet

    • Wi-Fi

    Parkeringsmuligheder

    • Parkering

    Lufthavnstransport

    • Lufthavnstransport (mod tillægsgebyr)

    Aktiviteter

    • Vandreture
    • Cykling
    • Tennisbane
    • Golfbane
    • Squash
    • Yogalektioner
    • Sportstræner

    Serviceydelser

    • Hurtig ind-/ udtjekning
    • Receptionistskranke
    • 24 timers vagtservice
    • Bagageopbevaring
    • Valutaveksling
    • Frisør
    • Room Service
    • Husholdning
    • Biludlejning
    • Vaskeri
    • Renseri
    • Udflugtsassistance/Billetbestilling
    • Dagligvare shopping service
    • Velkomstdrink
    • Happy hour

    Spisemuligheder

    • Restaurant
    • Snackbar
    • Bar/ Lounge område
    • Udendørs spiseområde
    • Picnic område/ Borde
    • Middag
    • Madpakker
    • Særlige diætmenuer

    I køkkenet

    • Fælles køkken
    • Kedel
    • Køkkengrej/ Køkkenredskaber

    Business faciliteter

    • Fax/fotokopiering

    For børn

    • Tremmesenge/vugger
    • Babysitting/ børnepasning
    • Klapvogn
    • Børnebuffet
    • Brætspil
    • Legetøj

    Fritid

    • Endeløs pool
    • Sæsonåben udendørs pool
    • Strandparasoller
    • Solseng
    • Vandland
    • Livende underholdning
    • Natklub
    • Solterrasse
    • Have
    • Grillfaciliteter
    • Fritids-/ TV værelset
    • Spa & Wellness center
    • Sauna
    • Tyrkisk dampbad
    • Pedicure
    • Manicure
    • Voksbehandling
    • Kropspeeling
    • Ansigtsmassage
    • Behandlingsrum
    • Rygmassager
    • Hovedbundsmassage
    • Fuld kropsmassage
    • Fodmassage
    • Skønheds pleje

    På værelser

    • Klimaanlæg
    • Varme
    • Dagligstue
    • Omklædningsområde
    • Patio
    • Terrasse
    • Havemøbler
    • Te- og kaffefaciliteter
    • Spisebord
    • Strygeservice

    I soveværelset

    • Elektriske varmetæpper

    På badeværelset

    • Vaskemaskine
    • Gratis toiletartikler

    Enheder

    • Fladskærms TV

    Generelle faciliteter

    • Rygning forbudt på alle fælles- og privatområder
    • Allergivenlige værelser
    • Kaffebar
    • Røgdetektorer
    • Brandslukkere
    • Nøgleadgang

    Kæledyr

    • Kæledyr tilladt

    Vigtig information

    Indtjekning: fra 14:00 indtil 23:59
    Udtjekning: fra 05:00 indtil 12:00
    Ofte stillede spørgsmål
    • Er der parkering i nærheden af Dar Al Walidine Villa?
      Ja, der er en gratis privat parkeringsplads til rådighed for gæsterne i Dar Al Walidine Villa.
    • Hvor meget koster det at bo på Dar Al Walidine Villa?
      Prisen for en overnatning i Dar Al Walidine Villa er 586$.
    • Hvad er reglerne for ind- og udtjekning på Dar Al Walidine Villa?
      Gæster på Dar Al Walidine Villa skal checke ind senest 23:59 og checke ud senest 12:00.
    • Hvilke restauranter kan vi finde i nærheden af denne villa?
      Restauranter i nærheden af denne villa omfatter Riad Al Kadar og Palais Gharnata.
    • Er der en pool på Dar Al Walidine Villa?
      Ja, gæsterne på Dar Al Walidine Villa kan nyde den en swimmingpool, der er placeret på stedet.
    • Er den villa kæledyrsvenlig?
      Ja, kæledyr er normalt tilladt på den villa, men det er altid bedst at ringe i forvejen for at være sikker.

    Placering

    Map
    I nærheden

    Lufthavne

    Marrakech Menara Lufthavn
    10 km

    Togstationer

    Marrakesh togstation
    4,5 km

    Nærmeste vartegn

    Restauranter i nærheden

    Galleri

    Anmeldelser

    Ingen anmeldelser endnu :(

    Hvis du boede på dette hotel, så del din oplevelse med os, tak

    Skriv anmeldelse

    Skriv anmeldelse

    Hvornår rejste du?

    Dit bedømmelsespoint

    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    Meget dårligt
    Fremragende

    Dine oplysninger

    Hvor er du fra?
    Tak for det! Tak for at du tog dig tid til at dele din oplevelse. Din anmeldelse vil snart blive offentliggjort
    Gå til anmeldelser
    Anmeldelse er ikke sendt.

    Kontakt os

    Hvis du har brug for mere end 4 værelser, anmod om gruppebestilling.
    Dine oplysninger
    Emne
    Besked
    Dar Al Walidine Villa Marrakesh

    Vis på kortet:

    Vartegn
    Anbefalede restauranter
    Offentlig transport
    Tak for din feedback
    Tak, fordi du abonnerer
    Luk